ONLİNE MÜNAZARA TURNUVASI

Tüm Dünya olarak bir savaştayız. Bu kez insanlar birbirine karşı değil, bir virüse karşı savaşta. Bu savaşta ordularımıza verebileceğimiz en büyük katkı ise evlerimizden bir süre daha çıkmamak.

Bu sürecin bize getirdiği en büyük zorunluluklarından biri de dijital dönüşüm oldu. JCI Çankaya şubesi olarak 2020 Dijital Dönüşüm projemiz kapsamında tüm toplantı, eğitim ve projelerimizi evlerimizden çıkmadan online olarak yapıyoruz. Bu kapsamda ilkini 22 Mart Pazar günü şube içinde yaptığımız online münazara yarışmasını bir turnuvaya dönüştürdük ve tüm Türkiye’ye duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Detaylar şöyle;

1) Giriş

a. Yarışmalar 05.04.2020 Pazar saat 14:00’de başlayacaktır.

b. Yarışmaya kayıt yapmak ücretsizdir.

c. Başvurular 04.04.2020 Cumartesi saat 18:00’e kadar online olarak http://bit.ly/onlinemunazara2020 adresinden yapılacaktır.

d. Hangi takımların yarışacağı, konu, hükümet/muhalefet, jüri ataması 05.04.2020 Pazar saat 12:00’de https://www.onlinecekilisyap.com sitesinden random olarak yapılacak çekilişle belirlenecek ve sonuçlar JCI Çankaya YouTube kanalından (https://www.youtube.com/user/JCICankaya) canlı yayın ile duyurulacaktır.

e. Bütün ekipler bir jüri önermek zorundadır ve önerilen jüri münazara deneyimine sahip olmalıdır.

f. Yarışmalar Zoom platformu JCI Çankaya host hesabından online olarak, kamera ve ses bağlantısı olan bilgisayar, tablet veya cep telefonları ile bağlanılarak gerçekleşecektir. Gerekli Zoom ID numarası ve parola yarışacak takımlarla çekiliş sonrası oluşturulacak WhatsApp grupları vasıtası ile paylaşılacaktır.

g. Yarışacak takımlar, jüri ve moderasyon ekibi Zoom toplantısına bağlanacak diğer herkes yarışmaları JCI Çankaya YouTube kanalından canlı izleyebilecektir.

Turnuvaya dair kurallar rehberi ektedir. İlgilenen tüm şubelerin takımlarını çıkararak başvurmalarını bekliyoruz.

Haydi Evde Kal, Gelişimden Kopma!

Sevgilerimle.

Ahmet ÖZNUR

Online Münazara Turnuvası Direktörü/ Online Debate Tournament Director

JCI Çankaya (Turkey)

+90 (532) 680 34 35